Aile Destek ödemesi ne zaman yatacak? 2024-Haziran

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ödenen, Aile Destek Ödemesi ne kadar oldu? "2024 Haziran ayı Aile Destek ödemeleri ne zaman zamlı yatacak" vatandaşlar tarafından merak konusu. Peki, Aile Destek ödemesi ne zaman zamlı yatacak? 2024 Haziran ayı Aile Destek ödemeleri yattı mı, ne kadar?

Aile Destek ödemesi ne zaman yatacak? 2024-Haziran
3 dakikalık okuma süresi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ihtiyaç sahibi ailelere verilen Aile Destek Ödemesi, 2024 yılında zamlanıyor. Peki, Aile Destek Ödemesi ne zaman zamlı yatacak? Aile Destek Programı’nda  son durum ne?

AİLE DESTEK ÖDEMESİ HAZİRAN AYI NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelerin 19 Şubat’ta ihtiyaç sahiplerine yatırılmaya başlandığını duyurmuştu. Haziran ayı için yapılacak ödemelerin tarihi henüz netleşmedi. Ancak 19 Haziran 2024 tarihinde ödemelerin yatırılması bekleniyor. Güncel olarak bilgiler geldiğinde içeriğimiz güncellenecektir

Aile Destek ödemesi Haziran ayı ne zaman zamlı yatacak

AİLE DESTEK PROGRAMI NE KADAR, NE ZAMAN BİTİYOR?

İhtiyaç sahibi ailelere, 850 ile 1.250 Türk Lirası arasında yapılan yardım desteği, Aile Destek Programı kapsamında en fazla 12 ay süreyle yapılmaktadır. 12 aylık ödeme dönemi planı son ödemesi 2024 yılı Haziran ayı için olmaktadır, bu dönemin ödemesi Temmuz ayında yapılacak ve destek programı sonlandırılacaktır.

Aile Destek Ödemesi Zammı Ne Kadar Oldu

Aile Destek Ödemesi Zammı Ne Kadar Oldu?

Aile Destek Ödemesi’ne yapılması beklenen zam miktarı şu anda netleşmiş değil. Yapılması beklenen, zam miktarının asgari ücrete yapılacak zam miktarına yakın olabileceği düşünülüyor. Asgari ücrete %54,4 zam yapılması durumunda, Aile Destek Ödemesine’de buna benzer bir zam uygulanabilir.

Aile Destek ödemesi Haziran ayı ne zaman zamlı yatacak? 2024

Aile Destek Ödemesi’nin zamlı bir şekilde ne zaman ihtiyaç sahiplerine ödeneceği konusunda resmi bir açıklama gelmedi. Zamlı yapılması beklenen ödemenin ise Haziran 2024 ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Aile Destek Programı Nedir?

Aile Destek Programı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere verilen maddi destek programıdır. Bu program 2022 yılında, yürürlüğe girerek başlamıştır. Bu program kapsamında ise, belli gelir şartlarını yerine getiren ailelere 4 farklı gelir aralığına göre düzenli olarak aylık ödeme sağlanmaktadır.

Aile Destek Programı’ndan Kimler Yararlanabilir?

Aile Destek Programı’ndan yararlanabilmek için aşağıdaki belirtilen şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • 18 yaş üstü olmak,
 • Evli olmak ve eşi ile birlikte ikamet etmek,
 • Çocukların velayetinin anne veya babada olması,
 • Aile bireylerinin kişi başı gelirinin net asgari ücretin 3’te 1’inden az olması,
 • Mavi kart sahibi olmamak,
 • Hanede ikamet eden 18 yaş üstü kişilerin çalışmıyor olması veya çalışıyor olsa da gelirinin net asgari ücretin 3’te 1’inden az olması.

Aile Destek Programı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile Destek Programı’na başvurmak için e-Devlet üzerinden “Aile Destek Programı Başvurusu” hizmetinden yararlanabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-ekonomik-destek-on-basvuru

Başvuru yapmak için ihtiyacınız olan belgeler şunlar:

 • T.C. kimlik numarası,
 • Nüfus Cüzdanı,
 • İkametgah belgesi,
 • Gelir belgesi (maaş mordrosu, emeklilik belgesi, v.b),
 • Evlilik cüzdanı,
 • Çocukların nüfüs cüzdanları.

Sizde yukarıda belirtildiği gibi, kolayca başvuru yapabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.