Bulls, DeMar DeRozan’a yıllık 40 milyon dolar ödeyebilir!

Chicago Bulls'un guardı DeMar DeRozan'ı takımda yıllık 40 milyon dolarlık bir kontrat ile tutabileceği konusunda iddia ortaya atıldı.

Bulls, DeMar DeRozan’a yıllık 40 milyon dolar ödeyebilir!
1 dakikalık okuma süresi

Chicago Bulls’un guardı DeMar DeRozan’ı takımda yıllık 40 milyon dolarlık bir kontrat ile tutabileceği konusunda söylentiler dolaşıyor.

The Athletic’ten Darnell Mayberry, Bulls’un yapmış olduğu planlar arasında De Rozan ile çok yıllı yeni bir sözleşme imzalama konusununda olduğunu belirterek:

“Bulls, DeRozan’ı iki yıllık bir sözleşme imzalatarak takımda yer almasından çok mutlu olacaktır. Ayrıca Bulls ekibinin, DeRozan’ın anlaşmasında da varsayım olabileceği düşünülen oyuncu opsiyonlarını sözleşmelere serbestçe ekleyebilme alışkanlığı var.

Bunların yanı sıra para konusunda ise söylemem gereken şu ki, muhtemel olarak yıllık 40 milyon doların daha üzerinde bir rakam olacak. Bulls için, bu pekte önemli birşey değil. Chicago, DeRozan’ı gerçekten elinde tutmak istiyor, vereceği taahhütte oldukça makul görünüyor.”

DeRozan geçtiğimiz sezonda her maç başı 24.0 sayı, 5.3 asist ve 4.3 ribaund ortalamaları yakaladı ayrıca %48.0 isabetli şut atışıyla Bulls takımının en azimli oyuncusuydu.

Chicago Bulls, bu sezonda 39-43 derece ile Doğu’da 9’uncu sırada bitirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.