Deco’dan “Barcelona Kritik Teknik Direktör Açıklamaları”

Barcelona ekibinin sportif direktörü Deco, aranılan teknik direktör konusu hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Deco’dan “Barcelona Kritik Teknik Direktör Açıklamaları”
2 dakikalık okuma süresi

Barcelona Sportif Direktörü Deco, düzenlenen röportajda takımın yeni teknik direktör arayışları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“SEÇENEK ÇOK FAZLA”

Jürgen Klopp, yakın bir zamanda Liverpool ekibinden ayrılacağını söylemişti, bunun üzerine röportajda bu konu hakkındaki görüşü sorulan tecrübeli futbol adamı, “Onun muhteşem bir teknik direktör olduğunu söyleyeblirim, ama bu konu hakkında şuanda konuşmamız pek doğru değil.” dedi.

Deco, devam ederek, “Gelecek olan yeni teknik direktör takım içerisinde birçok değişiklik yapmak isteyecek, bundan önce projeyi ve fikirleri kendisinin bilmesi gerekiyor ve bunu anlatmamız gerek. Çok fazla seçenek var” ifadelerine yer verdi.

MOTTA VE MARQUEZ HAKKINDA

Deco’ya, Barcelona’nın yeni teknik direktör adayları için isimleri geçen kişiler arasında Rafa Marquez ve Bologna teknik adamı Thiago Motta sorulduğunda şu cevapları verdi “Motta’nın yapmış olduğu çalışmaları takip ettiğim söylenemez, çünkü İtalyan takımlarından takip ettiğim bir ekibi çalıştırmıyor. Marquez’i yakından takip etmemin önemli nedenlerinden birisi burada olmasından kaynaklanıyor. Tüm zorluklara karşı göğüs geren genç bir çalıştırıcı. Burada olursa, o çok daha iyi bir antrenör olacaktır.” ifadelerini kullandı.

PEP GUARDIOLA HAKKINDA GÖRÜŞLERİ

Pep Guardiola 2008 yılında göreve geldi, kulüple yollarını ayırmasından dolayı görüşleri sorulan Deco, “Bu tamamen kulübün kendi kararıydı” açıklamalarını yaptı.

Deco, Guardiola hakkında, “Barcelona’ya katıldığında çok büyük değişimlerden ve devrimlerden söz edip duruyordu ve bu fazlasıyla büyük bir yalandı. Ben ve Ronaldinho ayrıldık, Xavi, Iniesta, Busquets, Messi ve Eto hala vardı. Guardiola oldukça zeki bir insan bunu söyleyebilirim, kariyerinin en iyi takımını kurabilmek adına tüm herşeyini verdi. Onu tanımayı ve onunla beraber olmayı gerçekten çok isterdim.” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.