Dursun Özbek’ten yabancı hakem konusuna yanıt!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kendisine yöneltilen yabancı hakem konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek’ten yabancı hakem konusuna yanıt!
2 dakikalık okuma süresi

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gerçekleştirilen sponsorluk imza töreni toplantısının hemen ardından önemli açıklamalar yaptı.

Başkan Özbek’e, basın tarafından sorulan sorular arasında yabancı hakem konusuna da değinildi. Gelen yabancı hakem sorusunu yanıtladı.

Dursun Özbek’ şu açıklamaları yaptı:

“Yaşanılan tüm olayları yabancı hakem duruma çekmek oldukça yanlış bir konu. Türk futbolunda bu seviyelere nasıl geldik, taraflar birbrini boğazlama seviyelerine kadar nasıl geldi. Tüm bunları yabancı hakem konusuyla açıklamak mümkün değil. Yabancı hakemin, gerekli olup olmadığı konusu farklı bir şey bu çok ayrı bir konu. Herkes ağzından çıkan tüm kelimelerinin sorumluluğunu bilmelidir. Artık öz eleştiriler yapmanın zamanı geldi geçiyorda. Geçmişte yaşanan olayların ve konuşulanların hiç olmamış gibi yaşanması asla doğru değil. Nerede bir hata yapılmışsa, onu düşünmek ve tespit etmemiz gerek. Bunları tüm futbol camiası için belirttiğimin altını çiziyorum. Her kim konuşacaksa, haddini bilerek konuşsun. Yanan ateşin üzerine, benzinle gitmenin hiç bir manası yok. Tavsiye ettiğim tek şey, bu ateşi tamamen söndürmemiz gerekiyor. Bu ateş söndürme görevi tüm herkesin görevi, TFF, PFDK, kulüp yöneticileri ve sporculara kadar herkesin görevi. Tüm herkesin, bu sorumluluğu almasının zamanı geldi, kimse artık bundan kaçamaz.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.