Fenerbahçe’den derbide yaşananlar için açıklama!

Fenerbahçe, derbi karşılaşmasında Galatasaray'ı yenilgiye uğrattıkları maç hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’den derbide yaşananlar için açıklama!
2 dakikalık okuma süresi

Fenerbahçe, Galatasaray derbi maçındaki galibiyetten sonra önemli flaş açıklama yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden yapılan paylaşımda, “Takımın haksızlık yapılarak 10 kişi olarak oynaması sağlandığı ve tüm olanlara rağmen galibiyet ile biten karşılaşmanın, “gerçek hak edeni” ifadeleri yazıldı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama ise şöyle:

19 Mayıs Pazar günü oynanan, Takımımızın 1-0 galibiyeti ile sonuçlanan maçın ardından rakip takım bireyleri tarafından oluşturulan gündemi dikkatle takip ediyoruz.

Maçın bitişinin ardından rakibimizin serzenişlerinin artarak garipleştiği bu gündemden hareketle öncelikle şunu söylemek isteriz ki; Derbi zaferimizin ardından gerek mevcut başkan ve muhtelif yöneticiler gerekse başkan adayı nezdinde yapılan sayısız çelişkili açıklamaların ana sebebi, maç sonucunun hazmedilememesi kaynaklıdır.

Her şeyin tam da istedikleri şekilde kendilerine sunulduğu, Takımımızın haksız şekilde henüz maçın başında 10 kişi bırakıldığı ve her şeye rağmen Fenerbahçemizin galibiyeti ile sonuçlanan bu maç, her bir dakikası ile “gerçek hak edeni” tüm Türkiye’ye göstermiştir. Sezon başından beri haykırdığımız sistematik ve sistemsel sıkıntıların kısa ve net bir özeti niteliğindeki bu maçın, çok büyük beklentiler içindeki rakibimizi bu şekilde sarsmasını anlayışla karşıladığımızı; İki gündür ortaya koydukları yanlış, yanıltıcı ve yalan beyanlar dahil olmak üzere kamuoyu nezdinde yapılan algı manipülasyonuna yönelik adımların takibini her mecrada sonuna kadar yapacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.