Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi yolu

Fenerbahçe'nin 2024-2025 sezonu katılım gerçekleştireceği UEFA Şampiyonlar Ligi için, tarihler ve muhtemel rakipleri ortaya çıkmaya başladı. İşte detaylar...

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi yolu
2 dakikalık okuma süresi

Fenerbahçe, UEFA Şampiyonlar Ligi yarışına 2. ön eleme turundan dahil olacak. Katılacağı bu turdaki rakiplerinin Sırbistan, Partizan veya Lugano olması tahmin ediliyor. Kura çekimlerinin 19 Haziran’da yapılması bekleniyor. Karşılaşmalar 23-24 Temmuz, 30-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirelecek.

ELEME TURUNU BAŞARIYLA TAMAMLARSA!

Fenerbahçe, 2. ön eleme turunu başarılı bir şekilde tamamlayabilirse 3. ön eleme turuna geçiş sağlayacak. Bu turda toplamda 8 takım karşı karşıya gelecek. İkinci ön eleme turlarından geçiş sağlayacak 2 takım, Fransa takımlarından Lille, Hollanda ekiplerinden Twente, Belçika’dan Union SG, İskoçya’dan Rangers, Avusturya’dan Salzburg, Çekya’dan ise Slavia Prag.

3. ÖN ELEMEDE MUHTEMEL RAKİPLER

Sarı-lacivertli takımın Avrupa’da güncel olarak 36.000 puanı bulunuyor, 3. ön eleme turunda karşılaşacağı muhtemel rakipleri ise Rangers, Slavia Prag, Salzburg, Lille olabilir. Kura çekimlerinin 22 Temmuz’da yapılacağı biliniyor, karşılaşmalar 6-7 Ağustos, 13 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

3. ÖN ELEME BAŞARILI TAMAMLANIRSA!

Fenerbahçe, 3. ön eleme turunu başarılı bir şekilde tamamlaması durumunda, üçüncü eleme turlarını geçen diğer 3 takım ile katsayısı daha yüksek 2 takımdan birisiyle karşı karşıya gelecek. Bu turda ise kura çekimleri 5 Ağustos’ta yapılacak olup, karşılaşmalar 20-21 Ağustos, 27-28 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

FENERBAHÇE ELENİRSE NE OLACAK?

Sarı-lacivertli takım ikinci ön eleme turunda elenmesi durumunda UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turuna geçiş yapacak. Bu turda da elenmesi durumunda play-off turuna katılacak. Play-off turlarında elenmesi durumunda ise UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında mücadele verecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.