Haziran ayı emekli ve memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? 2024 Emekli ve memur maaşları erken mi, ne zaman yatacak?

Kurban bayramına kısa bir süre kalmışken, haziran ayı maaş ödemeleri merak ediliyor. 16 milyon emekli ve 4 milyon memur şuanda bayram dolayısıyla maaş ödemelerinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Kurban bayramı 1. günü 16 Haziran Pazar gününe denk geliyor ve bayram tatili başlayacak. Bayram günlerinin tümünde özel ve kamu bankaları kapalı olacak. Bu yüzden emekliler ve memurlar maaş ödeme tarihlerinde bir değişiklik yapılacak mı bu konuyu araştırıyor. SSK, Bağ-kur ve Emekli sandığından emekli olanların maaş ödemeleri tahsis numarasına göre yapılacak. Peki Haziran ayı emekli ve memur maaşları 2024 ne zaman yatacak? İşte, maaş ödeme tarihlerine ilişkin detaylar…

Haziran ayı emekli ve memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? 2024 Emekli ve memur maaşları erken mi, ne zaman yatacak?
3 dakikalık okuma süresi

Emeklilere ikramiye ödemelerinin başlamasının hemen ardından maaş ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak konusu. Türkiye’deki 16 milyon emekli ve 4 milyon kamu kurumu çalışanı Haziran ayı maaşlarının bayramdan önce yatırılıp, yatırılmayacağını sorguluyor. Geçmiş yıllarda bayram dolayısıyla ödeme takviminde değişikliğe gidilerek maaş ödemeleri erkene alınmıştı. Ödenmesi beklenen maaşlar, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hesaplara yatırılıyor. Bankalar 14 Haziran cuma günü itibarıyla kapalı olacak bu sebepten dolayı SSK, Bağ-kur ve emekli sandığından emekli olan bireyler son dakika duyurularını yakından takip etmekte. Peki Emekli ve memur maaşları bayramdan önce yatacak mı? Emekli ve memur maaşları öne mi çekildi? İşte, emekli ve memur maaşlarıyla ilgili ayrıntılar…

HAZİRAN AYI EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI 2024 NE ZAMAN YATACAK?

Türkiye’de şuan da emeklilere ve memurlar Haziran ayı için yapılacak olan maaş ödemeleri hakkında yapılacak açıklamayı bekliyor. Bu sene kurban bayramı tatili memur çalışanları için 9 gün olmakla beraber bankaların önümüzdeki hafta bayram günlerinin tümünde kapalı olacağı duyuruldu. Bu açıklamanın ardından emekliler ödenmesi beklenen maaşların öne alınıp alınmayacağını merak ediyor.

Normalde 4A emeklilerine maaş ödemeleri tahsis numaralarına göre ayın 17’si ve 26’sı arasında hesaplarına yatırılıyor. Bağ-kur emeklilerine ise maaş ödemeleri ayın 25 ve 28’inde yatırılmakta.

Şuan için emekli ve memur maaşlarının öne alınıp yatırılması hakkında resmi bir açıklama gelmedi. Bunların yanı sıra memur maaşları her ayın 15’inden itibaren yatırılmaya başlıyor. 15 Haziran cumartesi gününe denk geliyor, bu yüzden maaş ödemelerinin cuma gününe kadar yatırılmasını bekliyorlar.

SSK, BAĞ-KUR VE EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ ÖDEME TARİHLERİ

Emekli maaşları normalde tahsis numarasına göre sırasıyla hesaplara yatırılıyor. İkramiye ödemelerinin 10-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılması görülürken, maaş takvimi ise herhangi bir değişiklik yapılmaması halinde aşağıdaki tarihlerde ödemeler hesaplara yatırılmış olacak.

2024 haziran emekli maaşları

4A SSK MAAŞ ÖDEME TARİHLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17’sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18’inde,

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19’unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20’sinde,

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21’sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22’sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23’ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24’ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25’inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26’sında yapılıyor.

2024 haziran memur maaşları

BAĞ-KUR MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25’inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26’sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27’sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde emekli maaşlarını bankadan alır.

BAYRAMDA BANKALAR KAPALI MI?

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla tüm özel ve kamu bankaları hizmet vermeyecek ve kapalı durumda olacak. Kurban Bayramı tatili 1. günü 16 Haziran, 2. günü 17 Haziran, 3. günü 18 Haziran ve son günü 19 Haziran tarihine denk geliyor. Tüm bankalar, 20 Haziran Perşembe günü çalışmalara yeniden başlayacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.