İrfan Buz, Trabzonspor – Fenerbahçe maç yorumu

İrfan Buz, Trabzonspor - Fenerbahçe maçının 2-0 skordan 2-2'ye gerilemesinde, Fenerbahçe hocası İsmail Kartal'ı sorumlu gösterdi. Daha erken müdahale edilebileceğini belirten İrfan Buz'un işte tüm açıklamaları...

İrfan Buz, Trabzonspor – Fenerbahçe maç yorumu
2 dakikalık okuma süresi

İrfan Buz, FenerbahçeTrabzonspor mücadelesinde skorun 2-0’dan 2-2’ye gelmesinden hemen sonra 87’inci dakika da Michy Batshuayi’nin golüyle beraber 3-2 kazandığı maçta İsmail Kartal’ın yapmış olduğu müdahalede geç kalındığını söyledi.

İRFAN BUZ’UN MAÇ HAKKINDA AÇIKLAMALARI

“FRED, BÖLGESİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ OYUNCU”

“İlk yarı Fenerbahçe, harika bir oyun sergiledi. Özellikle altını çizmek gerekirse, Ferdi ve Fred ilk yarının önemli mimarları diyebilirim. Fred, bulunduğu bölgede ülkede ki en iyi oyunculardan, buna ek olarak bir de gol attığı zaman bildiğimiz süperstar haline dönüşüyor. Şaşırabiliriz çünkü ilk golünü Trabzon’da attı. Bunların yanı sıra Tadic’i de ek parantez içerisine almakta fayda var. Böyle büyük karşılaşmaları sadece büyük futbolcular oynar, Tadic ilk yarıda bunu kanıtladı ve büyük oyuncu olduğunu gösterdi.

“İKİNCİ YARIDA Kİ DEĞİŞİM”

Yalnız ikinci yarı oyuncu değişikliği konusu üzerinde durmamız gerekiyor. Sahada baskın ve üstün olan bir Fenerbahçe’nin, skorda gerilemesine erken müdahale edilmemesi oldukça yanlıştı. Karşılaşmayı tekrar kendi lehine çevirmek, bu Batshuayi ile yapılabilecek bir şeydi.

“MAÇ SONRASI TAMAMEN HAYAL KIRIKLIĞI”

Dzeko’nun arkasına Batshuayi erkenden alınmış olsaydı maçın kaderi çok daha farklı olabilirdi. Karşılaşma tamamen bir kaos ortamında dönüştükten sonra oyuna girip, takımına skor sağlayıp galibiyete ulaştırması onun imzası oldu. Müsabakanın sonucunda saha içerisinde yaşanan olaylar ise oldukça üzücü bir durum. Türk futbolunun bu şekilde asla olmamalı. Sahalara dünya yıldızlarını çıkartıyoruz ve ülke futbolunun marka değeri üzerinden düşünülecek olursa büyük hayal kırıklığı.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.