UEFA’dan Türkiye’ye iki final!

UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, güzel haberi verdi! 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi ve 2027 yılı UEFA Konferans Ligi final karşılaşmalarının İstanbul'da yapılacağını duyurdu. 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi Tüpraş Stadyumu'nda oynanacak.

UEFA’dan Türkiye’ye iki final!
1 dakikalık okuma süresi

UEFA İcra Kurulu Üyesi Servet Yardımcı’dan güzel haber geldi. 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi ve 2027 yılı UEFA Konferans Ligi final müsabakalarının İstanbul’da yapılacağı bilgisini paylaştı.

İrlanda başkenti Dublin’de gerçekleştirilen UEFA İcra Kurulu toplantısına katılım sağlayan Servet Yardımcı önemli açıklamalar yaptı.

Kuruldan çıkan karara göre, 2026 yılı UEFA Avrupa Ligi final maçının Beşiktaş’ın iç sahası olan Tüpraş Stadyumu’nda oynanması kararı çıkarken, ayrıca 2027 Konferans Ligi final maçınında yapılması plananlanan stadın daha sonra kararlaştırılacağı belirtildi.

Tüpraş Stadyumu, UEFA final karşılaşmasına ikinci defa ev sahipliği yapma statüsüne sahip olacak. İlk olarak 2019 yılında Liverpool ve Chelsea ekiplerini UEFA Süper Kupa final müsabakasında karşılaştırmıştı, dönem zamanında Vodafone Park adını taşımaktaydı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.