Vargas Polonya’da Yılın Sporcusu Oylamasında İlk Sırada Yer Alıyor!

Vargas Polonya’da Yılın Sporcusu Oylamasında İlk Sırada Yer Alıyor!
2 dakikalık okuma süresi

Yaz döneminde milli formayla adeta voleybol alanında tarih yazmayı başaran Küba asıllı sporcu Vargas, sadece ülkemizde değil birçok ülkede akıllara kazınmışa benziyor. 

Filenin sultanları ile yaz döneminde birçok ulusal turnuva kazanan voleybolcu yılın sporcusu oylamalarında ilk sırada çıkmayı başarıyor. Özellikle milli takımımıza yaz döneminde rakip olan Polonya halkı bu konuda dikkat çekiyor.

Polonya’da yayın yapan TVP Sport kanalı 2023 yılının en iyi sporcusu anketi düzenledi. Anket şu an için devam ederken milli oyuncumuz listede yer alıyor. İlk sonuçların ardından anket bir anda ülkemizde gündem olmayı başardı. 

Vargas %33 Oyla İlk Sırada Yer Alıyor

TVP Sport tarafından düzenlenen ankette 2023 yılına damga vurmuş birçok isim yer alıyor. 20 sporcunun yer aldığı listede ülkemizi temsil eden tek isim olan Vargas, ilk oylamanın ardından oyların %33’ünü almayı başararak zirvede yer almayı başardı.

Listenin ikinci sırasında Polonya milli takımı ve Fenerbahçe’de oynayan Iga Swiatek yer alıyor. %31 oy alan başarılı isim kariyerine ülkemizde devam ediyor. Listede Djokoviç, Haaland, Jokiç gibi birçok isim yer alıyor. Bu önemli sporcuların arasında Vargas’ın oylamada ilk sırada yer alması ne kadar önemli bir sporcuya sahip olduğumuzu bizlere gösteriyor. 

Gelecek yaz oynanacak olan Olimpiyat oyunlarında ülkemizin altın madalya yolunda ki en önemli umudu olarak görülüyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.