Voleybol Karşılaşmasında Yaralanan Polis Memuru Hayatını Kaybetti!

Voleybol Karşılaşmasında Yaralanan Polis Memuru Hayatını Kaybetti!
2 dakikalık okuma süresi

Holiganizm insanlara zarar vermeye dünyanın her yerinde devam ediyor. Komşu ülkemiz Yunanistan’da 7 Aralık gecesi Olimpiakos ve Panathinaikos arasında voleybol karşılaşması oynandı. İki takımın da ateşli taraftarı olduğu biliniyor. 

İki takımın futbol başta olmak üzere, basketbol ve diğer sporlarda ki aşırı rekabeti kötü sonuçları da beraberinde getiriyor. Özellikle salon sporlarında bu ciddi sonuçlar oluyor. Atina’da oynanan maç sırasında bir taraftar tarafından ateşlenen işaret fişeği bir polis memuruna denk gelmişti.

Hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılan 31 yaşında ki polis memuru Nikea Hastanesinde tedavi altına alınmıştı. Çok ciddi yara alan polis memuru ampüte edilmişti. 

Polis Memuru Öldü, Maçlar 2 Ay Yasaklandı.

Yaşanan bu olayın ardından hükümet adına konuşan sözcü Pavlos Marinakis, sporda şiddeti engellemek adına 12 Şubat 2024 tarihine kadar tüm karşılaşmaların seyircisiz oynanacağını açıkladı. Ancak bu yasağın geç gelmiş olması bir polis memurunun hayatına mal oldu.

Yunanistan’da iki takım taraftarı birçok spor karşılaşmasında hep karşı karşıya geliyor. Bu iki takımın taraftarlarını sakinleştirmeye çalışan ve arada tampon görevi yapan polis memurları birçok kez yaralanmıştı. Ancak yaşanan bu son üzücü olayın ardından hükümetin nasıl bir tedbir alacağı merak ediliyor.

Şimdilik iki ay boyunca tüm karşılaşmaların seyircisiz oynanacağı açıklanmış olsa da uzun vadede bir çözüm olmayacağı herkes tarafından biliniyor. 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.